Чим більше, тим краще – для вина, і...?
На сьогоднішній день все більш популярним стає формат розливу вина в пляшки об'ємом, що відрізняється від стандартних 0,75.
Якщо почати з малого, хоча це і не є предметом нашого дослідження, то є два достатньо поширених обсяги, затребуваних, перш за все в сегменті хорека, і... обслуговуванні (де це ще залишилося) в транспорті (у службах харчування авіакомпаній ) та/або як корпоративний подарунок!
Це – пікколо (0,187 л) – еквівалент чверті стандартної пляшки, якої достатній для наповнення келиха.
Халф-ботл – півпляшки: (0,375 л). Це половина вмісту стандартної пляшки - найчастіше пропонується в ресторанному сегменті, як - елемент комплексного обслуговування, і - якщо йдеться про вина ігристих і марочних (категорій АОР) - як оптимізація (за відсутності "вайн кіпера") асортименту, з метою розширення його різноманітності.
Стандартна про 0,7, або – 0,75 літра, пляшка – найпоширеніший, звичний, і тому – затребуваний формат.
Існує кілька теорій щодо вибору саме цього розміру.
Наприклад, найпростіший – раніше пляшки робилися вручну, а середній об'єм легень склодува становив від 0,650 до 0,750 л, тому вони обирали максимально можливий розмір.
Також стверджується, що - це ідеальний об'єм для вечері на 2-3 особи - загалом горезвісне "на трьох", але - в частині не горілки, а вина.
Але, насправді все значно раціональніше, і - вказує на те, що цей обсяг був історично обраний з міркувань уніфікації, для зручності продажу, транспортування та зберігання.
Магнум (вино 1,5 л) - еквівалентний двом стандартним пляшкам.
І цей обсяг є відносно поширеним розміром у багатьох ресторанах та спеціалізованих магазинах.
Далі, і, швидше, факультативно, йдуть пляшки великих обсягів, які зустріти у повсякденному житті вже набагато складніше.
Дабл Магнум або Єровоам: (3 л) - кількість вина в ній еквівалентна 4 пляшкам стандартного розміру.
Жеробоам, найчастіше ігристе вино – це 4,5 л – що еквівалентно шести пляшкам по 0,75 л.
Імперіал та Матусалем – 6 л. Кількість буде відповідати 2 пляшкам Дабл Магнум або Єровоам, і - як і в попередньому випадку, часто зустрічається саме для шампанського і ігристого вина - об'єм для подіуму "Формули 1".
Салманазар – 9 л. Не важко підрахувати – що це вже стандартний кейс вина – 6, по 0,75.
Бальтазар – 12 л. Еквівалент шістнадцяти пляшок по 0,750 л.
Навуходоносор – 15 л. Це буде приблизно 20 стандартних пляшок.
Мельхіор або Соломон – 18 л. Тут уже два кейси по 12 пляшок.
І, для повноти картини - є ще як мінімум три інші розміри, але їх можна зустріти вже зовсім рідко - Sovereign (25 л), що еквівалентно 33 пляшкам з третьою, Примат (25 л), що відповідає вмісту 36 пляшок (3 ящики) та Мелхіседек (30 л) з його 40 стандартними пляшками вина.
Але, перш ніж повернемося до об'єму, що цікавить нас - вино 1,5 літра... відзначимо - що, у все вищезазначеному все ж таки є якийсь таємний зміст. І, багато в чому, пов'язано це з цілком об'єктивними причинами.
Головний аргумент на користь купівлі пляшки більшого розміру полягає в тому, що чим більше пляшка, тим краще розвиватиметься вино і тим довше воно старітиме.
Це банально пов'язано з тим, що контакт рідини зі склом, що піддається впливу світла, тепла тощо, пропорційно менше, ніж у пляшки ємністю 0,750 л, так само як і надходження кисню через пробку.
Обидва фактори сприяють збереженню вина в прийнятних умовах протягом більш тривалого періоду часу.
Отже, обсяг є не лише питанням різноманітності номенклатури, вартості чи комерційного бачення виноробства.
Втім, у контексті наших реалій, розглянемо й другий аспект – а саме раціонально-економічний.
Отже, магнум вдвічі більший за звичайну пляшку, в 1,5 л вміщується близько 16 келихів вина.
І, якщо це якісне вино від відомого виробника, то після того, як ви відкрили магнум і налили собі келих-другий, ви можете просто вставити пробку назад - або, що ще краще, запастись дешевими універсальними пробками для вина, які йдуть з помпою для відкачування повітря.
Як тільки ви правильно закупорите пляшку, просто поставте вино в дверцята холодильника, при цьому будучи абсолютно впевненими в тому, що вино не тільки не зіпсується протягом найближчих кількох днів, а - можливо і набуде якихось якостей - так би мовити, розвинеться.
Загалом, емпірично доведено, причому... багатьма випадками, що деякі вина, а особливо ті, які виготовлені без додавання сірки або з її мінімальним використанням, люблять трохи повітря і справді виявляють себе на другий чи третій день після відкорковування.
Також подвійна пляшка, рекомендується для обідів, розділених як мінімум на чотири та більше осіб.
І, нарешті, загальний висновок – серед винних професіоналів вважається, що магнуми зберігають вино свіжішим, оскільки у великій пляшці вино дозріває повільніше та демонструють кращу еволюцію, ніж у пляшках меншого розміру!
На нашому сайті ви знайдете безліч товарів на будь-який смак та колір об'ємом 1,5 літра і зможете вибрати відповідне вино для себе!